28-05-2015 - 30-05-2015
Archiwum wydarzeń

II Festiwal Chórów Miast Partnerskich Lublina 2015 28-30.05.2015

28–30 maja br. w Lublinie

 

Festiwal jest współorganizowany przez Prezydenta Miasta Lublin, dra Krzysztofa Żuka oraz Rektora UMCS, prof. dra hab. Stanisława Michałowskiego. Jego inicjatorką jest prof. sztuk muz. Urszula Bobryk, Prorektor UMCS ds. Studenckich.

W tym roku podczas festiwalu zaprezentują się: Chór mieszany „Gaudeamus” z Drohobycza (Ukraina), Chór kameralny Conservatório Regional de Música José Azeredo Perdigão z Viseu (Portugalia), Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwinskiej oraz Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie. Oprócz koncertów w programie tegorocznego festiwalu znalazły się polsko-ukraińsko-portugalskie warsztaty muzyczne oraz uroczysty korowód chórów ulicami Starego Miasta

Zwieńczeniem Festiwalu będzie uroczysty koncert “Misa a Buenos Aires” Martina Palmeriego, który odbędzie się w sobotę, 30 maja br. o godz. 19.00 w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego (ul. Zamkowa 9) z udziałem m.in. chórów z Drohobycza, Viseu oraz Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.

I Festiwal Chórów Miast Partnerskich Lublina odbył się w roku 2013. Wzięły w nim wtedy udział chóry z Timisoary (Rumunia), Erie (USA) i Omska (Rosja) oraz Chór Akademicki UMCS, zaś w koncercie finałowym w Archikatedrze Lubelskiej chóry wykonały wówczas wspólnie “Te Deum” W. Kilara.

Kolejny festiwal odbędzie się w jubileuszowym dla Lublina roku 2017.

 

Program II Festiwalu Chórów 28-30 maja 2015

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp