30-10-2019 - 30-10-2019
Archiwum wydarzeń

Jagiellonowie, dynastia, która stworzyła Rzeczpospolitą Wielu Narodów 30.10.2019

Wykład z serii: Tradycja i Kultura Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, Pałac Lubomirskich w Lublinie, 30 października 2019, godz. 18.00.

 

Muzeum Lubelskie w Lublinie zaprasza na wykład inaugurujący cykl spotkań prezentujących historię, kulturę i tradycję Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej.

Pałac Lubomirskich w Lublinie wkrótce stanie się siedzibą nowego oddziału Muzeum Lubelskiego – “Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczpospolitej”, w zabytkowych murach stworzona zostanie nowoczesna przestrzeń ekspozycyjna. Działalność nowej placówki muzealnej zainauguruje cykl otwartych wykładów przybliżających bogatą, wielowiekową historię tych ziem. Pierwszy z serii wykładów:

Jagiellonowie, dynastia, która stworzyła Rzeczpospolitą Wielu Narodów prof. Pawła Krasa w środę – 30 października o godz. 18.00.

Prof. Paweł Kras jest historykiem, wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od wielu lat zajmuje się badaniem dziejów epoki Jagiellońskiej. Specjalizuje się w dziejach społeczno-religijnych średniowiecza i epoki nowożytnej. Członek kolegium doradczego “Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie”, tworzonego oddziału Muzeum Lubelskiego.

Spotkanie uświetni występ uczniów Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

 

Grafika o treści: Tradycja i Kultura Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej; wykład profesora Pawła Krasa; Jagiellonowie, dynastia, która stworzyła Rzeczpospolitą Wielu Narodów; 30 października 2019 godz. 18.00, Pałac Lubomirskich w Lublinie, Sala Posiedzeń Rady Wydziału, I piętro; na dole grafiki: Logo Muzeum; w tle fragment grafiki przedstawiającej mapę.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp