15-03-2017 - 15-03-2017
Archiwum wydarzeń

Zamek Lubelski na przestrzeni dziejów 15.03.2017

Gala finałowa konkursu

Zamek Lubelski, 15 marca 2017, godz. 12.00

 

Konkurs historyczno – plastyczny zatytułowany „Zamek Lubelski na przestrzeni dziejów” skierowany był do dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych znajdujących się na terenie Lublina i okolic oraz młodych pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Konkurs podejmuje tematykę przeszłości miasta Lublina oraz zabytków, ze szczególnym uwzględnieniem najstarszych i najcenniejszych obiektów znajdujących się na wzgórzu zamkowym: donżonu – romańskiej wieży obronnej i gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej z bizantyńsko-ruskimi freskami fundacji króla Władysława Jagiełły. Prace plastyczne przyjmowane były w dwóch kategoriach: w kategorii przeznaczonej dla młodszych dzieci: ”Zamek Lubelski w oczach dziecka” oraz w kategorii plastyczno-literackiej: „Ilustrowana historia Zamku Lubelskiego” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem przedsięwzięcia jest promocja spuścizny narodowej i najcenniejszych zasobów historycznych naszego miasta. Ale nade wszystko pragniemy umożliwić dzieciom i młodzieży z dysfunkcjami ruchu, wzroku, słuchu i intelektu łatwiejszy dostęp do kultury i dziedzictwa kulturowego.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się 15 marca o godzinie 12.00 w Galerii Malarstwa Polskiego XVII-XIX wieku.

 

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu w dniu 15 marca 2017

 

W programie:

– ogłoszenie wyników konkursu

– wreczenie nagród laureatom

– koncert w wykonaniu uczniów prof. Iwony Siedlaczek z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa prac dzieci i młodzieży (marzec – kwiecień 2017).

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp