12-07-2015 - 12-07-2015
Archiwum wydarzeń

Inne brzmienia na Zamku 12.07.2015

W ramach Festiwalu zapraszamy na koncerty, które odbędą się na dziedzińcu zamkowym.

 

PROGRAM:

19.00-20.30 Koncert Faun Fables (USA)

20.45-22.00 Koncert Pascal Schumacher

22.15-0.00 ORMIAŃSKA ARKA – KONCERT SPECJALNY: OLO WALICKI – KASZEBE w ARMENII, gość specjalny ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI (PW)

 

WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY!

 

Screen strony Inne Brzmienia 2015

 

Strona festiwalu

 

“Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina i Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych.

Trzy miasta – trzy festiwale

Tegoroczny festiwal zainauguruje w Rzeszowie Europejski Stadion Kultury w dniach 25-28 czerwca. W Lublinie od 8 do 12 lipca odbędą się Inne Brzmienia Art&Music Festival. Wschód Kultury 2015 zakończy festiwal Inny Wymiar, który będzie miał miejsce w dniach 27-30 sierpnia w Białymstoku.

Miejsce spotkania

Wschód Kultury jest szczególną okazją, by zaprezentować potencjał kulturowy wschodnich regionów Polski, jak i krajów Partnerstwa Wschodniego. Ubiegłoroczną edycję Wschodu Kultury odwiedziło 100 tysięcy uczestników, zaś na scenach Rzeszowa, Lublina i Białegostoku zaprezentowało się ponad 1100 artystów. W organizację wydarzeń kulturalnych: koncertów, pokazów filmowych i wystaw angażują się chętnie lokalne społeczności. Udział we wszystkich wydarzeniach pod szyldem Wschodu Kultury jest bezpłatny – impreza objęta jest patronatem programu Kultura Dostępna.”

 

Więcej o projekcie na www.facebook.com/wschodkultury

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp