14-08-2015 - 14-08-2015
Archiwum wydarzeń

„Legendy Dawnego Miasta” 14.08.2015

Zamek Lubelski, 14 sierpnia 2015

 

Poławiacze Pereł Improv Teatr i Centrum Wolontariatu w Lublinie, zapraszają na cykl spotkań „Legendy Dawnego Miasta” w ramach „Letniej Sceny Improv”.

Partnerem projektu jest Muzeum Lubelskie w Lublinie.

Miejsce: Muzeum Lubelskie w Lublinie

Premierę 12 lipca 2015 r. mamy za sobą. Zapraszamy na kolejne spotkania.


14 sierpnia 2015 r. – Jarmark Jagielloński
15 sierpnia 2015 r. – Jarmark Jagielloński
16 sierpnia 2015 r. – Jarmark Jagielloński

 

WSTĘP WOLNY

 

„Legendy Dawnego Miasta” to cykl przedstawień teatralnych, których scenografią będzie Muzeum Lubelskie w Lublinie, realizowanych przez „Poławiaczy Pereł Improv Teatr” z Lublina i publiczność. Inspiracją do spektakli będą podania, klechdy, przekazywane z ust do ust przez wieki opowieści, w których główne role, obok lubelskich postaci historycznych i legendarnych – Leszka Czarnego, Pięknej Złotniczanki, Jana Boczarskiego i Nieszczęsnej Rusałki, grają zwyczajni ludzie, mieszkańcy miasta, sąsiedzi, koledzy z pracy, przechodnie, przyjezdni. W czasie spektaklu będą snuć opowieści o niezwyczajnych mieszkańcach Dawnego Miasta i ich tajemnicach, które stały się miejskimi legendami, powtarzanymi do dziś w podwórkach i bramach.
W improwizację wplatane będą fragmenty opowieści, czytane przez moderatora/aktora. Gotowe opowieści posłużą za punkt wyjścia do zupełnie nowych historii, wypełnionych fantazjami publiczności i żywymi dialogami aktorów Improv teatru „Poławiacze Pereł”.

„Legendy Dawnego Miasta” to autorski projekt Przemysława Buksińskiego realizowany w ramach oddolnego programu „Letnia Scena Improv” w Lublinie.

Program opiera się na metodach improwizacji teatralnej, której Buksiński jest prekursorem w Polsce oraz wschodniej Europie. Projekt realizowany był z ogromnym powodzeniem w okresie od czerwca do września 2014 roku, podczas najważniejszych letnich festiwali promujących Lublin i Lubelszczyznę na arenie międzynarodowej: Most Kultury, Jarmark Jagielloński, Europejski Festiwal Smaku, Festiwal Sztukmistrzów, oraz w ramach programu artystycznego pt: Scena „Dom Złotnika” w Lublinie.
Poławiacze Pereł Improv Teatr to nowa grupa improv, którą na początku roku 2015 założył Przemysław Buksiński (człowiek, który improwizację sprowadził z Kanady do Polski) wraz z aktorami Łukaszem „Szampankiem” Szymankiem i Remigiuszem Jankowskim, Marcinem Wąsowskim i Michałem Łysiakiem z Kabaretu Świerszczychrząszcz oraz Mirkiem Urbanem – psychologiem, pasjonatem żonglerem. To oni po raz pierwszy stanęli przed publicznością i korzystając z jej sugestii wykreowali wirtualny świat chwilowego i niepowtarzalnego teatru.

Co to jest improwizacja według Poławiaczy Pereł?
To spontaniczny skok na głęboką wodę w celu poszukiwania tego co piękne i mądre. To odwaga podjęcia ryzyka sprawdzenia siebie i Was – naszej publiczności. Nie jest to łatwe – na Poławiaczy czeka wiele wyzwań, niesprzyjających prądów i wygłodniałych rekinów. Nic jednak nie rozwija tak jak sytuacje bez wyjścia.

Projekt “Legendy Dawnego Miasta” finansowany ze środków Urzędu Miasta Lublin oraz środków własnych Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp