09-06-2024, 16-06-2024
AKTUALNOŚCI

Mówią dzieci. Oprowadzania po wystawie “Mówi obraz”

“Mówią dzieci” to cykl rodzinnych oprowadzań kuratorskich po wystawie sensorycznej „Mówi obraz”. Pierwsze spotkania 9 i 16 czerwca w godzinach 11.00-13.00.

Wystawa „Mówi obraz” to przestrzeń twórczego eksperymentu, tworzona przez najmłodszych dla najmłodszych. Wzbogacona o interaktywne instalacje inspirowane muzealnymi dziełami sztuki wystawa wprowadza dzieci i młodzież w świat malarstwa, przybliża środki wyrazu plastycznego, którymi posługują się artyści oraz oswaja z koncepcjami muzeum i galerii sztuki. W przygotowanie wystawy od samego początku zaangażowane były dzieci oraz młodzież z lubelskich szkół, które tworzyły zespół kuratorski.

W niedziele 9 i 16 czerwca od godziny 11.00 do 13.00 w każdej ze stref wystawy czekali będą dziecięcy kuratorzy wystawy. Opowiedzą o dziełach sztuki i towarzyszących im instalacjach sensorycznych, pokażą, jakie angażują zmysły i jak z nich korzystać.

Odwiedzając wystawę możecie poznawać faktury i kształty, eksperymentować z powstawaniem barw, zobaczyć czym jest linia i odkrywać techniki malarskie, wymyślać własne artystyczne kompozycje, a przede wszystkim tworzyć.

Wstęp w ramach biletu wstępu na wystawę.
Bilety dostępne w kasie muzeum oraz stronie www.bilety.mnwl.pl

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp