22 lutego 2023
Muzeum Józefa Czechowicza, AKTUALNOŚCI

NAGRODA „REFLEKTOR”. Konkurs na debiutancki tom poetycki

Piszesz wiersze i myślisz o wydaniu debiutanckiej książki poetyckiej? Wyślij na konkurs jej projekt – oceni go doświadczone Jury, na czele którego stoi Małgorzata Lebda, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Zwycięski tom zostanie wydany jeszcze w tym roku!

DLACZEGO „REFLEKTOR”? Nazwa konkursu nawiązuje do grupy literackiej, która rozpoczęła działalność w Lublinie dokładnie sto lat temu. Debiutujący wówczas autorzy stworzyli nowatorski język wrażliwości i wpłynęli na dalsze dzieje poezji – nie tylko lokalnej. Wywodzący się z tej grupy Józef Czechowicz stał się jednym z najważniejszych twórców poetyckich minionego stulecia.

CO NALEŻY WYSŁAĆ? Projekt tomu poetyckiego wraz z tytułem oraz dokumentami określonymi w regulaminie (karta zgłoszenia oraz oświadczenie – do pobrania poniżej).

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ? W roku, kiedy Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży, nasz konkurs kierujemy do osób młodych. Uczestnikiem może być każda osoba do 30. roku życia (w momencie wysłania zgłoszenia), która prześle pracę konkursową.

DO KIEDY? Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2023 roku.

KTO OCENI PRACE? Jury w składzie Małgorzata Lebda (przewodnicząca), Jakub Skurtys, Aleksander Wójtowicz (sekretarz).

WYNIK zostanie ogłoszony 17 czerwca 2023 roku.

NAGRODĄ będzie druk zwycięskiego tomu.

INFORMACJE: czechowicz@mnwl.pl

ORGANIZATORZY: Muzeum Narodowe w Lublinie, Urząd Miasta Lublin (partner). Konkurs zorganizowany w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.

 

napis Nagroda "reflektora " konkurs na debiutancki tom poezji
 
 
Grafika: Karolina Adrianek.
logotyp muzeum
logotyp lublin miasto inspiracji
 logotyp europejska stolica młodzieży
Logotyp j. czechowicza
logotyp mkidn

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp