29-09-2017 - 15-10-2017
Archiwum wydarzeń

Muzeum bez Barier | WFKBB 2017 29.09-15.10.2017

5. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier na Zamku Lubelskim, 29 września – 15 października 2017.

Logotyp Warszawski festiwal kultury bez barier

NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ… W tym roku, w dniach 29.09-15.10, pod takim właśnie hasłem będzie odbywał się 5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier, którego ideą jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ odzwierciedla jego założenia – by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać. Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń przygotowały wartościową i bogatą ofertę artystyczną – odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów.

Program wydarzeń 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier na Zamku Lubelskim:

Zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej z przewodnikiem
30 września 2017 godz. 12.00

Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Lublina – Kaplicy Trójcy Świętej, w której znajdują się niezwykle cenne freski bizantyjsko-ruskie, ufundowane przez króla Władysława Jagiełłę. Zwiedzanie będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu i słuchu – pętla indukcyjna, przenośne systemy FM.

Obowiązkowa rezerwacja pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl

Ulepione z gliny – warsztaty ceramiczne
3 października 2017 godz. 12.00

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji zabytków archeologicznych wykonanych z gliny, które znajdują się w zbiorach naszego Muzeum. Będziemy poznawać wyroby ceramiczne zmysłem dotyku, a następnie sami zmierzymy się z gliną i poznamy dawne techniki jej kształtowania. Każdy uczestnik własnoręcznie wykona małą rzeźbę lub przedmiot codziennego użytku, np. spodeczek, talerzyk lub miseczkę, który na zakończenie ozdobi techniką rycia.

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku (audiodeskrypcja, tyflografika).

Obowiązkowe zgłoszenia pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl

Oprowadzanie po wystawach stałych Muzeum Lubelskiego
4 października 2017 godz. 12.00

Zwiedzanie z przewodnikiem wystaw stałych Muzeum Lubelskiego. Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (tyflografiki, audiodeskrypcja, przenośne systemy FM, pętla indukcyjna).

Obowiązkowe zapisy pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl

Oprowadzanie po wystawach stałych Muzeum Lubelskiego
5 października 2017 godz. 12.00

Zwiedzanie z przewodnikiem wystaw stałych Muzeum Lubelskiego. Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (tyflografiki, audiodeskrypcja, przenośne systemy FM, pętla indukcyjna).

Obowiązkowe zapisy pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Pablo Picasso. Wizerunek wielokrotny”
11 października 2017 godz. 11.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Wystawa prezentuje około 300 dzieł Picassa, w większości nigdy nie prezentowanych w Polsce. Są to obiekty unikatowe, użyczone przez kolekcjonerów prywatnych: srebrne talerze i złote medaliony stworzone w limitowanych, ekskluzywnych edycjach, a także prace graficzne i ceramiczne oraz okazała kolekcja grafik i ilustracji książkowych.

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu (tłumacz języka migowego, przenośne systemy FM, pętla indukcyjna).

Obowiązkowe zapisy pod numerem: 81 537 96 15 lub mailowo: edukacja@muzeumlubelskie.pl
Maksymalna liczba uczestników: 15 osób.

 

Plakat z napisem "nie bój się chcieć", czerwone tło

 

5. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier 2017 organizowany przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska odbywa się w dniach 29.09–15.10.2017 w Warszawie i innych miastach w Polsce. Patronat: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp