24-09-2016 - 01-10-2016
Archiwum wydarzeń

IV Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier 24.09-1.10.2016

W tym roku Muzeum Lubelskie po raz pierwszy włączyło się w organizację Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier. Zapraszamy!

 

Biały napis na niebieskim tle: Nie dzieli nas nic, poniżej: 23.09-2.10, 7.10-9.10, warszawski tydzień kultury bez barier

 

NIE DZIELI NAS NIC to hasło, które za sprawą Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Kultury Bez Barier oraz warszawskich instytucji i organizacji kulturalnych staje się rzeczywistością. Jeśli więc masz ochotę na rodzinną wizytę w muzeum lub teatralny wieczór ze znajomymi, to po prostu zrób to i zapomnij o swoich ograniczeniach. Podczas Warszawskiego Tygodnia Kultury bez Barier brak kasy, czasu czy niepełnosprawność nie stanowią żadnego problemu.


Na przełomie września i października (23.09-2.10 oraz 7-9.10) rusza czwarta edycja Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier, a wraz z nim możliwość swobodnego korzystania z oferty stołecznych teatrów, kin, galerii i muzeów. Na czas festiwalu definitywnie znosimy bariery dotyczące dostępności. Dzięki zastosowaniu audiodeskrypcji, tłumaczenia na język migowy, pętli indukcyjnych oraz odpowiednich informacji na temat dostępności wydarzeń i miejsc, dostosowujemy wybrane spektakle, projekcie kinowe i wystawy dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną, intelektualną i ruchową. Wraz z wolontariuszami szukamy sposobu na ułatwienie seniorom i rodzicom z małymi dziećmi wizyty w instytucjach kultury, a za sprawą darmowych wydarzeń i biletów w promocyjnej cenie ograniczamy wykluczenie finansowe. Krótko mówiąc pozbywamy się mentalnych podziałów i fizycznych ograniczeń.
IV WTKBB to ponad 150 wydarzeń, które odbywają się w stołecznych instytucjach kultury oraz w wielu innych miastach Polski m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie. W tegorocznym programie imprezy znajdują się m.in. „Mamma Mia” Teatru Muzycznego Roma, wystawa „Bogactwo” w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki czy zwiedzanie Muzeum im. Fryderyka Chopina. Informacje na temat stopnia przystosowania poszczególnych wydarzeń dostępne są w katalogu festiwalu oraz na stronie wtkbb.pl.

 

Muzeum Lubelskie włączyło się w organizację WTKBB i proponuje trzy wydarzenia:

 

 

data

 

godzina wydarzenie grupa docelowa informacje dodatkowe
24-25.09 9-17

 

Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Lubelskiego dla osób w wieku 60+

 

seniorzy

rezerwacje wyłącznie do Kaplicy Trójcy Świętej

(tel. 81 537 96 82)

27.09. 10-12

 

„Skarby Zamku Lubelskiego” – warsztaty muzealne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzroku

 

dzieci z niepełnosprawnością wzroku

zgłoszenia pod nr tel.

(81) 537 96 15

01.10. 11-13

 

„Tajemnice Zamku Lubelskiego” – warsztaty muzealne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową

 

 

dzieci z niepełnosprawnością ruchową

zgłoszenia pod nr tel.

(81) 537 96 15

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp