24-04-2015 - 03-05-2015
Archiwum wydarzeń

Sezon Lublin 2015 24.04-3.05.2015

Muzeum Lubelskie zaprasza

 

Logotyp sezon Lublin

 

Sezon Lublin 2015 jest czwartą edycją wydarzenia organizowanego przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin wspólnie z lokalnymi partnerami. Głównym celem wydarzenia jest przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta oraz oferty atrakcji turystycznych, jak również budowanie efektywnych form współpracy tworzonych przez środowiska zaangażowane w rozwój turystyki w Lublinie.

Lublin jest miastem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Zachwyca swoją ponad 700-letnią historią opowiadaną przez liczne muzea, klimatyczne uliczki, niezwykłe zabytki oraz tajemnice skrywane w murach kamienic na Starym Mieście. Naturalny charakter rzeki Bystrzycy z licznymi zakolami, łąkami i lasem sprawia, że Lublin to również miejsce niezwykłych wypraw kajakowych skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu odnajdą tu również moc rowerowych i pieszych atrakcji zorganizowanych z myślą właśnie o nich.

Lublin to miasto, które należy bliżej poznać, by doświadczyć jego kameralnej atmosfery, zrozumieć niezwykły charakter i wyjątkowość tego miejsca. Zapraszamy Państwa do odbycia wyjątkowej przygody w ramach SEZONU LUBLIN 2015 – symbolicznego rozpoczęcia sezonu turystycznego w naszym mieście. Bogaty program trwającego 10 dni wydarzenia stanowi ofertę dla mieszkańców i gości naszego miasta, którzy gotowi są na poznanie Lublina wszelkimi zmysłami, chcą wzbogacić swoją wiedzę i spojrzeć na Lublin z nieco innej, bogatszej perspektywy.

Zapisy na wszystkie wydarzenia w ramach Sezonu Lublin 2015 prowadzone będą od 17 kwietnia w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu lub osobiście w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

 

 

Program Sezon Lublin 2015 w Muzeum Lubelskim

 

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp