04.09.2023

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kraśnicki Zamek w dziecięcej wyobraźni”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu Plastycznego „Kraśnicki Zamek w dziecięcej wyobraźni” organizowanego  przez Muzeum 24. Pułku Ułanów – Oddział Muzeum Narodowego w Lublinie oraz Kraśnik24.pl

Z pośród 24 otrzymanych prac, wykonanych z wykorzystaniem różnych technik artystycznych, członkowie jury dokonali najpierw preselekcji prac na kategorie wiekowe, a następnie prace omówiono szczegółowo i poddano ocenie punktowej. W wyborze najlepszych prac brano pod uwagę przede wszystkim oryginalne podejście do tematu określonego regulaminem konkursu oraz ich wyróżniające się walory estetyczne, poświadczające rozwiniętą wyobraźnię i sprawność warsztatową autorów. Wytypowano prace wyraziste formalnie, oparte na ciekawej grze dopełniających się kształtów i na trafionych zestrojeniach kolorystycznych, a zarazem prace naznaczone niejednorodnym nastrojem. Szczególną uwagę zwrócono na samodzielność wykonywanych prac w stosunku do kategorii wiekowej autorów prac.

Nagrody główne otrzymują:

I miejsce w kategorii wiekowej 4–6 lat: Antoni Jachacz (4 lata) z Bystrzycy

I miejsce w kategorii wiekowej 7-10 lat: Wiwiana Iracka – Klocek (8 lat) z Kraśnika

I miejsce w kategorii wiekowej 11-15 lat: Julia Drozd (12 lat) z Kraśnika

 

 Wyróżnienia otrzymują:

Gabriel Rachoń (4 lata) z Zakrzówka

Antoni Stępniewski (7 lat) z Kraśnika

Hanna Pietraszek (10 lat) z Zakrzówka

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

 

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 11 sierpnia 2023r. o godzinie 14:30 w Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku przy ul. Piłsudskiego 7

Wystawę prac pokonkursowych można oglądać w naszym muzeum od środy do niedzieli w godzinach od 10.00 do 17.00. Wystawa dostępna do dnia 31.10.2023r.

 

Współorganizatorem konkursu jest Kraśnik24.pl

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę!

Ogrom podziękowań kierujemy dla wszystkich dzieci, rodziców i opiekunów za ogrom zaangażowania i chęć udziału w naszym konkursie plastycznym oraz gratulujemy kreatywności.

 

 

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp