25 stycznia 2024
Archiwum wydarzeń

Etno-Czwartki

SZANOWNI PAŃSTWO

INFORMUJEMY, ŻE MOŻNA ODEBRAĆ PRACE CERAMICZNE WYKONANE W PAŹDZIERNIKU 2023 PODCZAS ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH ETNOCZWARTKI. PO PRACE NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO DZIAŁU STRAŻY MUZEUM.

To cykl czwartkowych popołudniowych spotkań tematycznych przygotowanych z myślą o dorosłych miłośnikach naszego muzeum. Inspiracją dla zajęć stał się fascynujący świat sztuki ludowej Lubelszczyzny. Tematyka warsztatów koncentruje się wokół zagadnień etnograficznych poświęconych kulturze materialnej i duchowej. Spotkaniom każdorazowo towarzyszy wizyta na wystawie sztuki ludowej, wzbogacona o narrację przygotowaną przez specjalistów i wprowadzająca w omawiane zagadnienie. Uczestnikom zajęć są udostępniane zbiory muzealne, nie zawsze dostępne na co dzień.
Uczestników warsztatów prosimy o zabranie ze sobą opakowań na wykonane przez siebie prace. W wyjątkowych sytuacjach Muzeum zastrzega sobie możliwość zmiany terminu i tematu zaplanowanych spotkań.

Wybrane czwartki
godz. 16.30–18.30 lub dłużej
cena: 20 zł/os

  Terminy i tematy spotkań:

 

  • 22 lutego: Palmy typu wileńskiego – wykonane zgodnie z tradycją, według instrukcji twórcy ludowego
  • 14 marca: Pisanki techniką woskową – pisane woskiem pszczelim i tradycyjnie barwione. Prosimy o zabranie ze sobą co najmniej po jednym ugotowanym jajku!
  • 18 kwietnia: Tradycyjne ludowe dekoracje z kwiatów bibułkowych – dawne elementy ozdobne oleodruków we wnętrzach wiejskich izb
  • 16 maja: Naczynia słomiane wykonane metodą supełkową – wykonane zgodnie z tradycją, według instrukcji twórcy ludowego
  • 6 czerwca: Wianuszki na     oktawę Bożego Ciała – tradycyjna ochrona domostwa przed nieszczęściami, pożarem, uderzeniem pioruna i złymi mocami

 

Liczba miejsc ograniczona. Bilety dostępne na stronie
www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie muzealnej.

 

Informacje:
Dział Edukacji
tel. (81) 537 96 15
kom. 693 677 602
e-mail: edukacja@mnwl.pl
Kontakt jest możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–15.00

 

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp