26-03-2023 - 07-04-2023
Muzeum Józefa Czechowicza, Archiwum wydarzeń

Hania Czaban, „Cały ten czas”. Spotkane autorskie

Jak napisać książkę fantasy? Czym dziś jest fantastyka i dlaczego tak chętnie ją czytamy? Jak młoda autorka odnajduje się na rynku książki? Będziemy o tym rozmawiali z Hanną Czaban, która zadebiutowała w wieku siedemnastu lat powieścią „Cały ten czas” (2022). Pisarka obecnie studiuje na Uniwersytecie Oksfordzkim, kontynnując pracę nad następną książką.

Zapraszamy na spotkanie autorskie do Muzeum Józefa Czechowicza 3 kwietnia (poniedziałek) – początek o godzinie 11.30. Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących wystawie „Miasto wyobraźni. Lubelska literatura dla dzieci i młodzieży”.

Hania Czaban (ur. 2004) – uwielbia podróżować w przestrzeni i w czasie. Książki dają jej tę możliwość; pisząc, tworzy nowe światy i kształtuje rzeczywistość przy pomocy słów. Przez większość czasu pracuje w bibliotece albo przesiaduje w kawiarni, a w przerwach uprawia sport na świeżym powietrzu. Obecnie Hania studiuje ekonomię i zarządzanie na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Chociaż ma na siebie wiele pomysłów, wie jedno: w przyszłości chce tworzyć kreatywne treści, zwiedzić świat i uczynić go choć odrobinę lepszym. Jej pasją jest robienie rzeczy niemożliwych, a motywacją do działania – marzenia.

Debiutancka powieść Hani Czaban “Cały ten czas” ukazała się w styczniu 2022 nakładem wydawnictwa We Need YA. W tym roku ukaże się jej druga książka pod tytułem “Ostatnie światła gasną”, pierwsza część trylogii “Zakon Ostatnich Świateł”.

 

plakat wydarzenia

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp