Muzeum Józefa Czechowicza

JADWIGA GRABOŚ – SPOTKANIE AUTORSKIE

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jadwigą Graboś, poetką, prozaiczką, autorką tekstów piosenek. Spotkanie rozpocznie się 5 października  (czwartek) o godzinie 18 w Muzeum Józefa Czechowicza.

 

„Kontakt” – trzecia książka poetycka Jadwigi Graboś – to zaproszenie do świata dwójki bohaterów matki i syna.

Autorka odsłania tu rzeczy wcześniej przez nią niewypowiedziane. Pokazuje relacje między bohaterami oraz światem zewnętrznym, które nie należą do najłatwiejszych.
Mimo przeciwności, walki z systemem i codziennością wyczulone frazy przepełnione są miłością do dziecka z niepełnosprawnością.

To wiersze, które opisują trud, ale wiersze pełne ciepła. To wersy prawdziwe do bólu, ale zarazem wyciszone i piękne. Dodatkowo teksty przenikają się tutaj z warstwą wizualną. Ilustracje do książki stworzyła Diana Lipa.

Książka została wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. K. Norwida w Świdnicy, zdobywając nagrodę główną w XVI Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2023.c

Jadwiga Graboś – absolwentka filologii germańskiej (1998) i prawa (2001) na UMCS w Lublinie, a także podyplomowych Studiów Literacko-Artystycznych (2019) na UJ w Krakowie. Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin (2019). Mieszka i pracuje w Lublinie. Pisze wiersze, prozę i teksty piosenek.

 

Jadwiga Graboś

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp