14-02-2023 - 30-06-2023
Muzeum Józefa Czechowicza, Archiwum wydarzeń

Jakub Sęczyk – spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Sęczykiem, autorem książki poetyckiej „święta pracy”, nagrodzonej w konkursie Nowy Dokument Tekstowy 2022. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Józefa Czechowicza 11 marca 2023 roku (g. 17.00).

 Agnieszka Wolny-Hamkało pisze o książce naszego gościa w sposób następujący: „Forma litanii roznosi te wiersze, robi z nich marsze, robi z nich stacje miedzy pierwszą a drugą zmianą. Wysyła na zaplecza, do magazynów małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie nikt nie umie świętować black fridays ani happy hours, a słowo „exelsior” oznacza raczej bojowy środek trujący niż diament. Czy to książka o tym, żeby zjeść bogaczy? I tak, i nie (tylko). Te wiersze są jak kody QR – prowadzą nas do wpływowych przemówień, komicznych animacji, dyskusji o prawie pracowniczym, historii wojny i historii pokoju santi. Sentyment i smutek są tu ogrywane jako rekwizyty, a realizm jest związany z miejscem, z którego się mówi. Oto jak można angażować słowa i frazy: podebrać innym wierszom ¡ włączyć we własne manifestacje, w sprawę nowego wiersza, którego język zdradza swoją (i twoją) pozycję”.

Jakub Sęczyk – kelner, barman, najemca, student; poeta. Wyrobnik konkursów poetyckich, przodownik programów wydawniczych, poetycka marka własna. Mieszka we Wrocławiu. Pracuje w „papierzewdole”, Opiekuje się dwoma kotami, Figą i Plackiem.

 

 

zdjęcie jakuba seczyka
Fotografia: Anna Dziuba

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp