21-11-2020 - 29-11-2020

Muzeum od nowa – wykłady online

Cykl wykładów edukacyjnych poświęcony wystawom stałym Muzeum Narodowego w Lublinie

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej części tegorocznej Lubelskiej Akademii Niepodległej.

W dwóch poprzednich cyklach wykładów edukacyjnych poruszlaliśmy tematy patriotyczne i niepodległościowe, ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko działań militarnych, ale również poczynań artystów na polu literatury, kultury i sztuki. Tematy wykładów odnosiły się także do ważnych rocznic narodowych, przypadających w roku 2020, w szczególności:

100. rocznicy Bitwy Warszawskiej;

100. rocznicy urodzin Jana Pawła II;

400. rocznicy śmierci hetmana Stanisława Żółkiewskiego;

500. rocznicy urodzin króla Zygmunta Augusta – twórcy Unii Lubelskiej.

Tym razem, przygotowując się do otwarcia Muzeum po prawie dwuletnim remoncie, podjęte zostaną zagadnienia dotyczące wystaw stałych, które już niebawem będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Lublinie. Prelegentami będą sami kuratorzy, którzy opowiedzą o założeniach, koncepcjach i scenariuszach przygotowanych przez siebie wystaw, a także wskażą naważniejsze obiekty, które znajdziemy w ich obrębie. Będzie to znakomita okazja zarówno dla przewodników miejskich, jak i nauczycieli, którzy korzystali z oferty kulturalnej i edukacyjnej muzeum, by zapoznać się ze zmianami, jakie zaszły w czasie przebudowy oraz z aktualnymi wystawami, które będą prezentowane w muzeum.       

Wykłady będą odbywały się w kolejne soboty i niedziele, od 14 listopada do 13 grudnia 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa oraz aktualne obostrzenia, wykłady przybiorą formułę online, a spotykać będziemy się za pośrednictwem platformy do telekonferencji.

Link do wszystkich spotkań: 

https://us02web.zoom.us/j/87553448059?pwd=eHBuSVhId1JKMUQyT05NTVM4aXIvdz09

Meeting ID: 875 5344 8059

Passcode: 208898

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp