10-11-2018 - 10-11-2018
Archiwum wydarzeń

Neośredniowieczne pieśni sakralne 10.11.2018

Koncert finałowy obchodów 600-lecia fresków Kaplicy Trójcy Świętej w wykonaniu Izabelli Konar.

Kaplica Trójcy Świętej, 10 listopada 2018, godz. 17.00.

 

Czymże jest człowiek, że o nim pamiętasz? Pieśni sakralne i nieznane na cześć i chwałę Stwórcy.

 

Plakat promujący koncert. Z lewej strony tekst, z prawej wizerunek anioła z fresków z Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Granatowe tło.

 

Podczas koncertu usłyszymy między innymi Bogurodzicę, Jezusie, Synu Dawida, Kwiatek czysty czy Ayez pitie d’elles kompozycję, która powstała przy współpracy z francuskim kompozytorem Jeanem Michelem Roussiere.

Izabella Beata Konar urodziła się w Nowym Sączu, współpracowała w następujących projektach: CONAR (wyróżnienie w konkursie JAF w 2006 roku i laureat Lubelskiego Konkursu Radiowego “Przebojem na antenę” w 2006 roku). W 1998 r. Otrzymała nagrodę muzyczną od kuratora lubelskiego za muzykę do kabaretu “Owczym pędem po wielbłądzie”. Była członkiem zespołu Alchemia (wokal i tekst), z którym w 2003 roku nagrała singiel “Woda,a w 2008 roku album “Trzeci odcień”. Co więcej, użyczyła “dziecięcego” głosu w filmie “Tato, nie pij” w reżyserii Joanny Polak z muzyką Zbigniewa Kozuba. Film otrzymał wyróżnienie na 2. Festiwalu VideoFilm w Węgrowcu w 2005 roku. Wystawiany był również w Berlinie, Paryżu, Wiedniu, Edynburgu i innych miastach. Obecnie pracuje nad rozmaitymi solowymi projektami . Współpracuje również z wieloma muzykami – przyjaciółmi z różnych części świata., przede wszystkim z Jeanem Michelem Roussiere z Francji.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp