21-03-2017 - 21-05-2017
Archiwum wydarzeń

Oprowadzania i warsztaty 21.03-21.05.2017

Wydarzenia towarzyszące wystawie Tadeusz Mysłowski. Kolekcja grafiki,

Zamek Lubelski, 21 marca – 21 maja 2017.

 

Zapraszamy na oprowadzania i warsztaty dla dzieci i rodzin na wystawie Tadeusz Mysłowski. Kolekcja grafiki!

 

OPROWADZANIA KURATORSKIE

MARZEC-KWIECIEŃ:

Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 14.00 oraz w każdy weekend, w sobotę i niedzielę o godz. 11.00 i 12.00.

MAJ:

9 maja (wtorek), godz. 14.00

12 maja (piątek), godz. 14.00

15 maja (poniedziałek), godz. 14.00

16 maja (wtorek), godz. 14.00

17 maja (środa), godz. 14.00

18 maja (czwartek), godz. 14.00

19 maja (piątek), godz. 14.00

 

WARSZTATY

Cieknące zegary

Warsztaty dla dzieci.

3 maja (środa), godz. 15.00.

NOC MUZEÓW – 20 maja (sobota), godz. 18.00.

Co to jest martwa natura? Co to jest przedmiot? Czy martwa natura może być zniekształcona? Czy nasze sny zniekształcają przedmioty? Na zajęciach dzieci poznają sylwetkę jednego z najbardziej ekscentrycznych artystów XX wieku, a następnie wykonają własne prace plastyczne inspirowane twórczością Salvadora Dalego.

Prosimy o rezerwacje miejsc na warsztatach pod numerem telefonu: 81 5379637.

Tajniki grafiki

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – 8 maja (poniedziałek), godz. 11.00.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – 15 maja (poniedziałek), godz. 11.00.

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się co to jest grafika i czym różni się od rysunku czy obrazu. Poznają techniki, w których wykonane zostały grafiki z kolekcji Tadeusza Mysłowskiego. Przygotują dowolny wzór na matrycy i własnoręcznie wykonają odbitki na papierze.

Linearne twarze

Warsztaty graficzne dla dzieci w wieku 7-12 lat.
12 maja (piątek), godz. 11.00.

Co to jest grafika i czym różni się od innych dziedzin sztuki? Skąd się bierze tyle jej rodzajów? Dlaczego to, co płaskie jest wklęsłe albo wypukłe?
Uczestnicy zajęć zapoznają się z metodą pracy artysty grafika poprzez wykonanie jedną z technik graficznych, własnej kompozycji. Jej tematem będzie twarz. Przejdziemy przez wszystkie etapy twórcze: od początkowego szkicu-projektu, zasadniczego – opracowanie matrycy, do efektu końcowego, jakim będzie wykonanie odbitki.

Prosimy o rezerwacje miejsc na warsztatach pod numerem telefonu: 81 5379630.

 

 

Dwa jednakowe zbliżenia na oczy mężczyzny w okularach, obok po lewej paski żółtego i zielonego koloru, u góry różowy pas koloru

 

Tadeusz Mysłowski. Kolekcja grafiki
Zamek Lubelski, 18 marca – 4 czerwca 2017.
Wystawa czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00-18.00.

Muzeum Lubelskie prezentuje wystawę kolekcji współczesnej grafiki i rysunku ze zbiorów pochodzącego z Lublina wybitnego artysty Tadeusza Mysłowskiego. Jest to pierwsza w Polsce odsłona prywatnych zbiorów Kolekcjonera licząca blisko 250 prac gromadzonych przez ponad pół wieku przez artystę świadomego roli i wartości, jaką grafika odgrywa w historii sztuki. Kolekcja jest świadectwem związków Tadeusza Mysłowskiego zarówno z Nowym Jorkiem, gdzie osiadł, jak i Lublinem, do którego wciąż wraca. Wystawa jest punktem wyjścia do przybliżenia idei kolekcjonowania, relacji między Kolekcjonerem a obiektem czy przyjaźni artystycznych, które na przestrzeni lat wpłynęły na kształt zbiorów. Obok wybitnych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej, takich jak m.in.: Jan Berdyszak, Henryk Berlewi, Stanisław Dróżdż, Stanisław Fijałkowski, Józef Gielniak, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka, Jan Pamuła, Jerzy Panek, Konrad Srzednicki, Henryk Stażewski, Mieczysław Wejman, znajdują się również prace artystów z zagranicy, którzy odegrali ważną rolę w formowaniu osobowości twórczej Kolekcjonera, m.in. Pieta Mondriana, Josepha Albersa, Jaspera Johnsa, Jeana Arpa. Kolekcję zamykają prace wybitnych klasyków XX wieku: Josepha Beuysa, Salvadora Dalego, Marcela Duchampa, Wassilego Kandinskiego, Pabla Picassa, Andy’ego Warhola.

Więcej o wystawie T. Mysłowskiego

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp