1 września 2023
AKTUALNOŚCI

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Tamara Łempicka – ponad granicami”

Niesłabnące zainteresowanie twórczością Tamary Łempickiej, współpraca z rodziną malarki oraz z prowadzoną przez nią fundacją Tamara Lempicka Estate pozwoliła nam na rozpoczęcie szeroko zakrojonych starań o stworzenie stałej ekspozycji poświęconej życiu i twórczości Tamary Łempickiej na Zamku Lubelskim. W niedzielę (17 września) o godz. 10.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Tamara Łempicka – ponad granicami”.

Baner wystawy Tamara Łempicka - ponad granicami

Zakupiona do zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie kolekcja, na którą składa się dwanaście płócien oraz sześć prac na papierze ma ogromną wartość merytoryczną dla badaczy twórczości artystki, ze względu na jej przekrojowy charakter, reprezentujący wszystkie okresy twórczości malarki, od lat 20. po 70. XX wieku.

Bilety dostępne na stronie: www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie


Zakup 18 obiektów autorstwa Tamary Łempickiej z kolekcji Victora Manuela Contrerasa zrealizowane ze środków rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego przy udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa zakupionych prac organizowana przez Muzeum Narodowe w Lublinie we współpracy z Tamara de Lempicka Estate

Wystawa zakupionych prac objęta patronatem honorowym Prof. Piotra Glińskiego Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp