11 maja 2022
Muzeum Józefa Czechowicza

Spotkanie autorskie z Małgorzata Lebdą

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzata Lebdą: poetką, felietonistą, naukowczynią, autorką siedmiu książek poetyckich, w tym nagradzanych tomów “Matecznik” i “Sny uckermärkerów” (Nagroda Literacka Gdynia 2019). Jej ostatni tom, “Mer de Glace” (2021, Wydawnictwo Warstwy), został nominowany do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2021 przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Jej książki ukazały się w przekładzie na języki: czeski (tł. Bogdan Trojak), włoski (tł. Marina Ciccarini), serbski (tł. Biserka Rajčić) i ukraiński (tł. Yury Zavadsky).
Jest także felietonistką, animatorką kultury, naukowczynią interesującą się: związkami wizualności z literaturą; figurą ciała; somaestetyką; ekopoetyką.
Bogatą pulę zainteresowań i aktywności uzupełniają fotografia i bieganie ultramaratonów. We wrześniu 2021 roku pokonała dystans 1113 kilometrów wzdłuż Wisły, realizując aktywistyczno-poetycki projekt „Czytanie wody”.

Mieszka w Krakowie. Pracuje nad debiutem prozatorskim.

Porozmawiamy o jej książkach poetyckich, zainteresowaniach twórczych i nie tylko. Zapraszamy na Złotą 3, 26 maja o godzinie 18:30.

Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu Lubelska Scena Poetycka.

Lewej strony napis Małgorzata lebda spotakanie autorsie i data , z prawej siedząca kobieta ubrana w czarny golf z rękoą oparta o kolano

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp