Warsztaty feryjne w Muzeum Bolesława Prusa 11-15.01.2021
Warsztaty feryjne w Muzeum Bolesława Prusa. Bezpłatne zajęcia on-line.
Warsztaty feryjne w Muzeum Bolesława Prusa. Bezpłatne zajęcia on-line. Zobacz naszą ofertę, zapisy przyjmujemy już teraz, chęć wzięcia udziału w zajęciach prosimy zgłaszać na skrzynkę muzeum: prus@mnwl.pl . Prosimy, abyście podali w treści maila tytuł warsztatu oraz imię, nazwisko i wiek uczestnika zajęć. W mailu zwrotnym wyślemy link do zalogowania się na warsztaty. Będzie twórczo, kreatywnie i ciekawie – mamy nadzieję, że też dzięki Wam! Szczegóły poniżej.
Warsztat 1:
11.01.2021, godz. 11.00
Maszyna do pisania, czyli o jednym z cudów epoki, w której nie wierzono w cuda – pytanie do eksponatu muzealnego
Dzieci 7-10 lat.
Wyobraź sobie, że wchodzisz do świata, w którym nic nie jest przypadkowe. Każdy przedmiot opowiada swoją historię, a ich zbiór składa się na jedną, niesamowitą opowieść… o ważnym człowieku, o interesującym wydarzeniu, o niezwykłym problemie.
Właśnie znaleźliście się w muzeum.
Podczas naszych warsztatów chcemy Wam pokazać, w jaki sposób przedmioty opowiadają swoje historie. Dlaczego znalazły się na wystawie? Kto się nimi opiekuje? Co najbardziej lubią? Do czego kiedyś służyły? W każdym przedmiocie kryje się fascynująca historia. Odkryj ją razem z nami!
Limit miejsc: 12
Warsztat 2:
13.01.2021, godz. 11.00
Stanisław i Izabela w gabinecie psychoanalityka – bohaterowie Lalki wczoraj i dziś.
Młodzież 17-19 lat.
Propozycja dla licealistów, którzy chcą w niekonwencjonalny sposób dyskutować o jednej z najważniejszych polskich powieści, do dziś chętnie czytanej na całym świecie. Podczas zajęć będziemy ćwiczyć umiejętność analizy tekstów kultury, konieczną do zdania matury z języka polskiego. Sama Lalka – przypomnijmy – znajduje się na liście lektur obowiązkowych. Stanisław i Izabela jako bohaterowie tak intrygujący, że pamięć o nich zabierzecie ze sobą w dorosłość? Przekonajcie się, czy to możliwe .
Limit miejsc: 16
Warsztat 3:
14.01.2021, godz. 11.00
Razem zbudujemy jeszcze piękniejszy kraj. Literackie przechadzki z Antkiem i Anielką
Dzieci 11-15 lat
Poznacie dwoje bohaterów utworów Bolesława Prusa: Antka i Anielkę. Dowiecie się, jakie mieli zalety, zdolności, jakie były ich pasje. Razem zastanowimy się, co dobrego mogli zrobić dla innych ludzi. Utrwalicie sobie też, jaka jest różnica pomiędzy nowelą, opowiadaniem i powieścią. Ale przede wszystkim zastanowimy się, w jaki sposób Wasze talenty mogą upiększyć życie innych.
Bolesław Prus, pisarz żyjący w XIX wieku, nie krył swojego zachwytu wynalazkiem, jakim był rower (w jego czasach zwany welocypedem) i miał nadzieję, że taki środek lokomocji będzie miała każda polska rodzina. Gdy dowiedział się, że skonstruowano telefon, zamarzył o urządzeniu, które będzie przenosiło na odległość nie tylko dźwięk, ale i obraz. Czy kojarzycie taki sprzęt w Waszym domu? Te wszystkie rzeczy zaprojektowali dla Was ludzie pełni pasji, zdolni i pracowici – czyli tacy, jak Wy. Właśnie takimi chcemy Was zobaczyć podczas naszych warsztatów!
Limit miejsc: 12
Warsztat 4
15.01.2021, godz. 11.00
Dlaczego Bolesław Prus bał się wyjrzeć przez okno? Pisarz jakiego nie znacie
Młodzież 15-19 lat.
Przystąpcie do projektu „Awantury Bolesława Prusa”. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapiszcie się na nasze zajęcia . Poznajcie niesamowite życie autora „Laki” – zobaczcie też dzieła autora w nowym świetle. Bolesław Prus był Waszym rówieśnikiem, gdy uciekła ze szkoły, aby stać się młodym żołnierzem. W życiu pisarza nie brakowało trudnych zakrętów, ale i zabawnych, serdecznych sytuacji.
Warsztaty on-line zorganizowane przez Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie będą okazją do tego, abyś dobrze się bawił podczas feryjnego odpoczynku. Obudzą Twoją kreatywność i ciekawość świata. Serdecznie zapraszamy
Limit miejsc: 16