6 czerwca 2023
Archiwum wydarzeń

Europejskie Dni Archeologii na Zamku Lubelskim

Zapraszamy do udziału w I Europejskich Dniach Archeologii na Zamku Lubelskim! 16 czerwca zabierzemy Was na spotkanie, podczas którego poznacie możliwości wykorzystania jednej z najprężniej rozwijających się technologii w służbie archeologii – digitalizacji 3D!

Baner wydarzenia Europejskie Dni Archeologii

W ramach wydarzenia:

  • zaprezentujemy skanowanie 3D przy pomocy skanera optycznego na żywo sylwetki ludzkiej ucharakteryzowanej na woja okresu wczesnego średniowiecza wraz z jego wyposażeniem, uzbrojeniem stanowiącym kopie zabytków z terenu wschodniej Polski.
  • pokażemy jak efekty skanowania trójwymiarowego są przetwarzane komputerowo.
  • opowiemy o wynikach wizualizacji komputerowej: modelach i obrazach cyfrowych, animacjach i modelach fizycznych wykonanych przy użyciu technologii cyfrowych.
  • podczas zajęć warsztatowych użyte zostaną kopie zabytków archeologicznych, pozyskane dzięki skaningowi 3D. Uczestnicy warsztatów będą mogli własnoręcznie wykonać wzorowane na nich przedmioty, ozdobić je, a następnie zabrać ze sobą na pamiątkę.
  • a temu wszystkiemu towarzyszyć będą prezentacje wideo obrazujące możliwości wykorzystania technologii 3D w badaniach wykopaliskowych, opracowaniach naukowych jak i w muzealnictwie.

11.00 – 14.00 – grupy szkolne – liczba miejsc ograniczona! Rezerwacja: e-mail edukacja@mnwl.pl | BRAK MIEJSC

16.00 – 19.00 – zwiedzanie indywidualne – bez zapisów

Na całe wydarzenie wstęp wolny.

Logotypy wydarzenia EDA

 

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp