21-09-2022 - 09-10-2022
AKTUALNOŚCI, Muzeum Narodowe w Lublinie

Festiwal Kultury Bez Barier | 30.09-9.09

Już po raz kolejny, Muzeum Narodowe w Lublinie zostało partnerem Festiwalu Kultury Bez Barier! To wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. 10. edycja Festiwalu będzie trwała od 30 września do 9 października, a hasło towarzyszące tej jubileuszowej edycji brzmi: MOŻEMY! Już teraz zapraszamy do zapisywania się na wydarzenia organizowane nie tylko przez nasze Muzeum, ale także przez wszystkich partnerów Festiwalu.

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie: www.fkbb.pl

 

Zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej z przewodnikiem


4 października, godz. 16.00-17.00

Kaplica Trójcy Świętej to jeden z najcenniejszych zabytków średniowiecznej sztuki sakralnej. Ze względu na połączenie stylu gotyckiego z bizantyjsko-ruskimi malowidłami stanowi unikatowy przykład przenikania się Europy Wschodniej, prawosławnej i Zachodniej, łacińskiej. Przewodnik opowie o historii Kaplicy i zamku lubelskiego, a także przy pomocy audiodeskrypcji i planu tyflograficznego kaplicy opowie o malowidłach pokrywających wnętrze świątyni.

audiodeskrypcja pętla indukcyjna
materiały dotykowe, tyflografiki system FM

 

Zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/8435/

 

Magia starożytnego Egiptu – warsztaty tworzenia amuletów


5 października, godz. 11.00-13.00

Spotkanie rozpocznie się od opowieści edukatorki na temat wierzeń starożytnych Egipcjan dotyczących życia w zaświatach oraz mitologii egipskiej. Omówione zostaną różne rodzaje amuletów. W drugiej części zajęć uczestnicy będą wykonywać własne amulety z gliny samoutwardzalnej. Wykonane przedmioty będzie można zabrać ze sobą do domu.

dla osób w spektrum autyzmu słuchawki wyciszające przenośne systemy FM
dla osób z niepełnosprawnością intelektualną pętla indukcyjna
ETR przedprzewodnik

 

Zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/8422/

Magia Starożytnego Egiptu – Warsztaty tworzenia amuletów


2 października, godz. 11.00-13.00

Spotkanie rozpocznie się od opowieści edukatorki na temat wierzeń starożytnych Egipcjan dotyczących życia w zaświatach oraz mitologii egipskiej. Omówione zostaną różne rodzaje amuletów, a także zostaną one zaudiodeskrybowane. W drugiej części zajęć uczestnicy będą wykonywać własne amulety z gliny samoutwardzalnej. Wykonane przedmioty będzie można zabrać ze sobą do domu.

audiodeksrypcja przenośne systemy FM
materiały dotykowe, tyflografiki pętla indukcyjna

 

Zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/7839/

Czarne tło. Duży biały napis Możemy i daty dziesiątego Festiwalu Kultury bez Barier - od trzydziestego września do dziewiątego października 2022. W tle duży fioletowy wykrzyknik, dookoła rozsypane różowe i fioletowe małe prostokąty przypominające konfetti.  Logotyp Festiwalu.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp