18-10-2022 - 28-10-2022
Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, AKTUALNOŚCI

Na Kresy po zdrowie! – Finisaż

Finisaż wystawy „Na Kresy po zdrowie! O uzdrowiskach w Szkle, Lubieniu, Niemirowie, Morszynie, Truskawcu i Druskienikach”

 

Dobiega końca pierwsza czasowa wystawa w MZWDR. Podczas finisażu będzie można po raz ostatni zobaczyć wystawę oraz wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących: projekcji spektaklu „Hemar – piosenki i wiersze” oraz Pałacowej Potańcówce z Marianem Hemarem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Aby uzyskać wejściówkę na Pałacową Potańcówkę prosimy o przekazanie (nowego) ciepłego koca lub śpiwora. Zebrane dary we współpracy z PCK w Lublinie przekażemy najbardziej potrzebującym.

Termin: 28 października 2022 r. (piątek)

Miejsce: Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie, pl. Litewski 3 (Pałac Lubomirskich)

Program:
18.00 – projekcja filmowa spektaklu Teatru Ateneum w Warszawie „Hemar – piosenki i wiersze” w reż. Wojciecha Młynarskiego (1985)
19.00 – ostatnie kuratorskie oprowadzanie po wystawie
20.00 – zakończenie sezonu uzdrowiskowego – Pałacowa Potańcówka z Marianem Hemarem – obowiązują wejściówki*

* Wejściówki na Potańcówkę dostępne będą w siedzibie MZWDR od 24 października w godz. 8.00-15.00 oraz w dniu wydarzenia. Liczba wejściówek ograniczona.

Partner wydarzenia: Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Więcej o wystawie: https://tiny.pl/93c38

Program towarzyszący wystawie: https://tiny.pl/wqs86

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp