06-12-2016 - 06-12-2016
Archiwum wydarzeń

Mikołajki na Zamku! 6.12.2016

Zamek Lubelski, 6 grudnia 2016

 

Mikołajki, to dzień na który najmłodsi czekają cały rok! W tym dniu wszystkie dzieci, te małe i te nieco większe zapraszamy na Zamek Lubelski!

„Mikołajkowe zrób to sam” – warsztaty rękodzieła
6 grudnia 2016 r., godz. 10.30

Podczas zajęć wspólnie przygotowywać będziemy mikołajkowe upominki, ozdoby, świąteczne kartki i dekoracje. Będziemy wycinać, przyklejać, rysować, malować i zszywać. Razem stworzymy niezwykłe płatki śniegu, choinki, bombki i łańcuchy. Porozmawiamy o mikołajkowych i świątecznych tradycjach i zwyczajach. A na koniec wspólnie zwiedzimy etnograficzną wystawę „Obrzędy doroczne: Boże Narodzenie”.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
Zapisy pod numerem telefonu: (81) 537 96 37.

„Kafle z historią” – warsztaty archeologiczne
6 grudnia 2016 r., godz. 11.00
10 grudnia 2016 r., godz. 11.00

Wystawa „Uratowane skarby podziemnego Lwowa” jest prawdziwą atrakcją dla wszystkich zainteresowanych archeologią, wspólną historią Polski i Ukrainy oraz Lublina i Lwowa, a przede wszystkim kulturą materialną i duchową mieszkańców tego miasta od średniowiecza po wiek XX. Na ekspozycji można podziwiać prawie 500 zabytków, w tym unikalne znaleziska z najstarszym godłem Lwowa, enkolpiony z XII-XIII w., średniowieczną biżuterię, przedmioty codziennego użytku, skarb srebrnych monet austrowęgierskich z początku XX wieku i wiele innych cennych przedmiotów.
Zapraszamy na sale ekspozycyjne wystawy wszystkich chętnych, którzy lubią zabawy manualne. Spróbujemy wykonać z gliny kafel piecowy wzorowany na kaflach znalezionych przez archeologów we Lwowie. Nasze zaproszenie na warsztaty skierowane jest do najmłodszych zwiedzających (od 5 lat), grup zorganizowanych oraz rodzin z dziećmi. W czasie trwania warsztatów zapraszamy opiekunów dzieci oraz wszystkich innych zainteresowanych do zwiedzania wystawy w towarzystwie kuratora.
Zapisy pod numerem telefonu: (81) 537 96 38.

“Tu możesz dać plamę” – warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym (klasa 1-5)
6 grudnia 2016, godz. 12.30

Co to jest malarstwo impresjonistyczne? Skąd się wzięło? Jak wygląda? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na zajęciach. Nauczymy się trudnych słów, tj.: impresja, pointylizm, fowizm i poznamy ich znaczenie. Uczestnicy spotkania dowiedzą się na czym polega specyfika malarstwa impresjonistycznego od strony warsztatowej. Po teoretycznym wstępie, każdy uczestnik zajęć wykona własny impresjonistyczny obrazek.
Zapisy pod numerem telefonu: (81) 537 96 30.

„Święty Mikołaj. Biskup, nie krasnal” – warsztaty dla uczniów szkół podstawowych

Cena biletu warsztatowego: 6 złotych od osoby

 

Zdjęcie ozdób choinkowych na iglastym drzewku - widok fragmentu choinki

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp