16-10-2015 - 19-10-2015
Archiwum wydarzeń

OPERAcja Zamek 16-19.10.2015

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl, który w ubiegłym roku stał się niezapomnianym wydarzeniem dla obecnych gości!

 

Kiedy toczy się wojna, a rzecz dotyczy spraw największej wagi, do akcji wkraczają komandosi. Działają bezbłędnie, realizując misję, która wymaga precyzji i intuicji. Uzbrojeni i gotowi na wszystko potrafią być zabójczo skuteczni. I niezawodni! Mowa o tajnym zleceniu FBI? O rozpracowaniu gangu przemytników? O locie na Marsa? Nie!

Z dumą zapraszamy na kolejną, drugą już odsłonę ściśle (nie)tajnej OPERAcji Zamek – wydarzenia operowego przygotowanego przez Fundację Fabryka Sztuki w Poznaniu. Wydarzenie wpisuje się w jakże bogatą ofertę kulturalną Lublina, poszerzając ją o prezentację szeroko rozumianej sztuki operowej. Festiwal wpisuje się w szereg imprez przygotowujących do obchodów 700-lecia lokacji Lublina. Zyskał również dofinansowanie ze strony Urzędu Miasta. Wzorem zeszłorocznej edycji skupimy się na popularyzacji teatru operowego pokazując, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Festiwalowe wydarzenia rozpocznie Pocket Concert M jak Mozart, godny rywal dwójkowego tasiemca. Fanów twórczości mistrza z Salzburga zapraszamy 16 października o g. 11.00 do Zamku Lubelskiego. O g. 17.00 w tym samym miejscu odbędzie się natomiast koncert Opera czy Operetka? Która z nich większa kokietka?, podczas którego artyści z poznańskiego Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego dokonają tytułowej konfrontacji prezentując swoiste boje na przeboje.

17 października o 18.00 zapraszamy do Zamku na spektakl La serva padrona Giovanniego Battisty Pergolesiego. To jedna z najbardziej znanych oper buffa mająca swoje niekwestionowane miejsce w historii opery. Przedstawienie w reżyserii Natalii Babińskiej jest kolejną świetną realizacją teatralną tej artystki. Zrealizowany w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu inaugurował powstanie sceny kameralnej w Gmachu pod Pegazem.

Festiwal zakończymy 19 października w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego Galą Tenorową w reżyserii Jacka Lisewskiego. O 17.00 i 20.30 trzech wspaniałych polskich tenorów Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Dariusza Stachura wyjaśni wszystkim niedowiarkom, dla czego opera jest the best. Naszym gwiazdom towarzyszyć będzie Orkiestra Collegium F. pod batutą maestro Marcina Sompolińskiego, a wszystko zepnie słowną klamrą Tomasz Raczkiewicz. Swój udział zapowiedziała Hanna Ordonówna i Eugeniusz Bodo.
Wstęp na większość festiwalowych imprez jest bezpłatny.

Darmowe wejściówki na wydarzenia 16 i 18 października są dostępne w kasach lubelskiego Zamku.

Bilety na koncerty 19 października do nabycia na stronie www.biletysollus.pl

 

Plakat Operacja Zamek 16-19.10.2015

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp