11 sierpnia 2022
Archiwum wydarzeń

Otwarte spotkanie na temat dostępności Muzeum dla osób ze szczególnymi potrzebami

Miło nam poinformować, że Muzeum Narodowe w Lublinie otrzymało dotację ze środków PFRON w ramach programu „Kultura bez Barier” na realizację projektu „Oferta kulturalno-edukacyjna do wystawy „Magia Starożytnego Egiptu” dostępna dla wszystkich”. Projekt przewiduje zwiększenie dostępności Muzeum dla osób ze szczególnymi potrzebami poprzez:

  • zakup brakującego wyposażenia (m.in. podnośnik pionowy do sali kinowej, stanowiskowe pętle indukcyjne, usługa zdalnego tłumacza PJM na stanowisku kasowym);
  • cykl szkoleń dla pracowników i wolontariuszy z zakresu dostępności;
  • stworzenie oferty kulturalno-edukacyjnej do wystawy czasowej „Magia Starożytnego Egiptu”, która prezentowana będzie w naszym muzeum w terminie 30 września 2022 – 5 marca 2023 roku.

W związku z  tym, serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie inaugurujące projekt, które odbędzie się w dniu 18 sierpnia 2022 roku (czwartek) o godzinie 17.00 w Galerii Malarstwa Polskiego (skrzydło północne, II piętro). Na spotkaniu przedstawimy założenia projektu oraz scenariusz wystawy, a także zaprosimy do wspólnej debaty nad dostępnością naszej instytucji oraz organizowanych przez nas wydarzeń. Chcemy wspólnie z Państwem stworzyć ofertę kulturalno-edukacyjną dostępną dla osób z różnymi potrzebami, dlatego liczymy na Państwa obecność, wszelkie opinie i sugestie. 

Będziemy wdzięczni za rejestrację na spotkanie poprzez formularz dostępny w linku poniżej lub kontakt mailowy/telefoniczny.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvK4sunu53yOfidw4nb9RcM29hXysjKgfkOI6YPIZHRlsL0w/viewform

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy, a sala, w której odbędzie się spotkanie jest wyposażona w stacjonarną pętlę indukcyjną.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

Koordynatorka projektu:
Małgorzata Siedlaczek
Dział Edukacji
tel. 81 537 96 15
kom. 693 677 602
e-mail: m.siedlaczek@mnwl.pl

 

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp