28 lipca 2023
Archiwum wydarzeń

Rodzinne warsztaty cyrkowe

Na wystawie „Oblicza plakatu. Kolekcja Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego” szczególne miejsce zajmuje plakat cyrkowy. W ramach niedzielnych warsztatów dla rodzin przeniesiemy nieco jego barw i magii na dziedziniec Zamku Lubelskiego!
Warsztaty cyrkowe to okazja do rozwoju poprzez zabawę już od najmłodszych lat. Zajęcia nastawione są na współpracę i dobrą zabawę pomiędzy dzieckiem i dorosłym. Dzięki różnym ćwiczeniom stymulujemy pracę obu półkul mózgowych, rozwijamy wytrwałość, cierpliwość i determinację. Zajęcia dla rodziców z dziećmi pokazują kreatywne zabawy, które można wykorzystać później w domu, a wpływają one pozytywnie na relacje z dzieckiem.
W warsztatach uczestniczą dzieci wraz z opiekunami. Należy wykupić osobny bilet dla dziecka oraz dla opiekuna.

Prowadzenie:
Dominika Knap – animatorka kultury, pedagożka cyrku, koordynatorka dostępności. Absolwentka Animacja kultury UMCS oraz Filologii polskiego języka migowego na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje ze społecznościami lokalnymi i grupami o różnych potrzebach, organizując projekty i prowadząc warsztaty. Najwięcej działa metodami pedagogiki cyrku. W cyrku jej ulubionymi dziedzinami jest żonglerka wieloosobowa oraz hula hoop. Współzałożycielka i członkini lubelskiej Fundacji Inside Out oraz Fundacji Sieć Pedagogiki Cyrku, działa również w Polskim Forum Młodego Cyrku. W wolnym czasie miłośniczka jazdy na rowerze, górskich wędrówek, książek i dobrego jedzenia.

Terminy:
20 sierpnia 2023, godz. 12.00-13:30
Koszt: 10 zł/osobę
Bilety: www.bilety.mnwl.pl

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp