10 października 2022
Muzeum Józefa Czechowicza, Archiwum wydarzeń

Spotkanie autorskie z Justyną Kulikowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Justyną Kulikowską, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia 2022, które odbędzie się 13 października o godzinie 18.

 

Będziemy rozmawiać na temat jej trzeciego tomu wierszy, zatytułowanego „gift. z Podlasia” (2021). Na stronie wydawcy możemy o nim przeczytać: „tom proponuje lekturę jeszcze dotkliwszą, unaoczniającą rozszerzoną o wirtualny świat rzeczywistość rachunków krzywd oraz narzucanego (jednostce i grupom) wstydu. Ale też o próbki biografii własnej, dalekiej od ckliwego intymizmu jak i gotowców sezonowych tożsamości ideowych. Jest, o dziwo, tym, za co się podaje – podarunkiem z Podlasia. Dar powinien być jednak, jak skądinąd wiadomo, gestem podejrzanym. Zwłaszcza dziś.” 

Justyna Kulikowska (1993) – debiutowała tomem „Hejt i inne bangery” (2018), za który otrzymała Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki 2018 roku. Drugi tom pod tytułem „Tab_s” (2020) otrzymał nominację do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Natomiast za ostatnią książkę poetycką –„gift. z Podlasia” (2021) – otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia 2022, Nagrodę Literacką Prezydenta miasta stołecznego Białegostoku imienia in. Wiesława Kazaneckiego za rok 2021 oraz nominację do nagrody „Nike”. 

 

Spotkanie odbędzie się 13 października (czwartek) o g. 18.00 w Muzeum Józefa Czechowicza, ul. Złota 3.

 

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp