W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej – lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej – lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych całej Polski. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie przez każdego z uczestników jednego utworu poetyckiego Grażyny Chrostowskiej oraz fragmentu prozy obozowej (dotyczącej niemieckich obozów koncentracyjnych).

Uczestnicy nagrywają swoje wystąpienie i przesyłają na adres wybranego ośrodka, organizującego etap wojewódzki.

W tym roku etap wojewódzki odbędzie się w formie zdalnej, natomiast finaliści zawodów wojewódzkich, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w kategoriach uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego zaproszeni zostaną na uroczystą galę finałową, która odbędzie się na Zamku Lubelskim.

Konkurs honorowym patronatem objęli:
prof. Wanda Półtawska, była więźniarka obozu KL Ravensbrück
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk
Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk

DO POBRANIA:

 

Szanowni Państwo prezentujemy oficjalne listy laureatów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy przeszli do finału VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”. Finał odbędzie się w najbliższy piątek 18 listopada 2022 roku w Galerii Malarstwa Polskiego XIX-XX Wieku o godz. 11:00 na Zamku.

Kobieta w skali szarości-szkic  blondynka z długimi włosami na jasno ubrana

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp