25 sierpnia 2023
AKTUALNOŚCI

Etno-Czwartki

Zapraszamy na kolejny cykl czwartkowych spotkań dla dorosłych skoncentrowany wokół stałej wystawy etnograficznej oraz rękodzieła ludowego. 

  • 14 września: Mozaikowi święci- klejenie mozaiki z tesserów wykonanych przez uczestników podczas pieszego etapu zajęć, które odbyły się w czerwcu br.

Uwaga zajęcia wyłącznie dla uczestników zajęć którzy wykonali I etap prac przed wakacjami!

  • 12 października: Miski z gliny zdobione angobą – Inspirując się wyrobami etnograficznymi wykonanymi w ubiegłym wieku  w ośrodkach garncarskich Lubelszczyzny wykonamy miski z gliny, które ozdobimy angobami. Po wysuszeniu naczynia zostaną wypalone w piecu garncarskim i przekazane Państwu do odbioru.
  • 23 listopada: Pająki z płótna – to tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, charakterystyczne dla okolic Radzynia Podlaskiego. Płócienne pająki o niebywale lekkiej i nietypowej konstrukcji stanowić będą inspirację do realizacji własnej pracy.
  • 7 grudnia: Ozdoby choinkowe – urzekające pięknem baletnice, aniołki, pawie oczka i wiele innych, zachęcą Państwa do zrobienia własnych niepowtarzalnych ozdób. Do prac wykonanych na bazie tradycyjnych przedwojennych wzorów wykorzystamy papier, bibułę, paciorki, pazłotko.

Uczestników warsztatów prosimy o zabranie ze sobą opakowań na wykonane przez siebie prace.
W wyjątkowych sytuacjach Muzeum zastrzega sobie możliwość zmiany terminu zaplanowanych spotkań

Termin: wybrane czwartki
godz. 16.30–18.30 lub dłużej
cena: 20 zł/os
Liczba miejsc ograniczona. Bilety dostępne na stronie www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie muzealnej.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp