16 listopada 2023
AKTUALNOŚCI

Mówi obraz | Rozpoczynamy nabór dziecięcych kuratorów wystawy

Muzeum Narodowe w Lublinie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7–14 lat do aktywnej współpracy przy tworzeniu pierwszej multisensorycznej wystawy edukacyjnej w naszej instytucji. Celem ekspozycji „Mówi obraz” będzie przybliżenie dzieciom pojęć związanych z dziełami malarskimi, takich jak: kompozycja, perspektywa, kolor, światło, technika, faktura, temat czy symbol. 

baner projektu Mówi obraz

 

Podręcznikowe i niejednokrotnie trudne do zdefiniowania pojęcia dzięki Tobie mogą stać się dla innych zrozumiałe i oswojone. Wystawa ma charakter partycypacyjny, jeśli więc masz dużo energii, pewność siebie, odwagę i chcesz je twórczo wykorzystać, to zaproszenie jest adresowane właśnie do Ciebie! Będziesz nie tylko konsultantem, ale również kuratorem i twórcą własnej wystawy w muzealnej przestrzeni.

Potrzebujemy Twojego zaangażowania, cierpliwości, systematyczności i aktywności. Systematyczne uczestnictwo w zaplanowanych spotkaniach zespołu dziecięcych kuratorów wystawy da solidne podstawy do objęcia roli kuratora wystawy i podjęcia współpracy z muzealnikami. Spotkania poprowadzą muzealni specjaliści, kustosze, kuratorzy i realizatorzy wystaw w naszym muzeum, a odbywały się będą w wybrane wspólnie ze wszystkimi uczestnikami projektu weekendy na Zamku Lubelskim.

Dzięki muzealnym zabytkom eksponowanym na wystawie przygotowana zostanie bogata oferta edukacyjna adresowana do odbiorców indywidualnych i grup zorganizowanych. Multisensoryczna wystawa edukacyjna stanowić będzie pole i przestrzeń do działań prowadzonych przez nauczycieli plastyki i przedmiotów artystycznych.

Ważne informacje:
1. Rekrutacja odbędzie się w dniach 16–24 listopada br. Aby przystąpić do naboru, należy wypełnić formularz dostępny online

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem projektu oraz jego załącznikami. O wynikach naboru zostaną Państwo powiadomieni w ciągu trzech dni od zakończenia naboru.
2. Po zakończeniu rekrutacji zapraszamy dzieci na spotkania przygotowawcze do pracy przy wystawie, zaplanowane jeszcze w tym roku – w grudniu i styczniu.
3. Otwarcie wystawy jest planowane na 1 czerwca 2024 r. Ekspozycję będzie można odwiedzać do końca grudnia 2024 r.

Regulamin projektu “Mówi obraz”

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp