27 lipca 2023
AKTUALNOŚCI

Oblicza plakatu – wydarzenia towarzyszące

Wydarzenia towarzyszące wystawie “Oblicza plakatu. Kolekcja Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego”

 

Oprowadzania kuratorskie

9 września (sobota), godz. 11.00

30 września (sobota), godz. 11.00

wstęp w ramach biletu na wystawy stałe

 

Warsztaty dla młodzieży

16 września, godz. 10.30-16.30 – warsztaty plakatu dla młodzieży (16-30 lat) z Mają Wolną

Maja Wolna – absolwentka ASP w Poznaniu. Tworzy plakaty, maluje, zajmuje się rysunkiem i ilustracją. Jest laureatką wielu nagród, zdobyła Złoty Medal na 22 Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w kategorii: plakat ideowy. Angażuje się w sprawy społeczne dotyczące praw człowieka. Uczestniczy w wystawach w Polsce i za granicą. Tworzy nowe projekty i stale poszukuje nowych form wypowiedzi. Jest autorką malarskiej serii plakatów portretów.

Bilety do kupienia na stronie: www.bilety.mnwl.pl (od 4 września)

 

Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Rodzinne warsztaty cyrkowe

Na wystawie „Oblicza plakatu. Kolekcja Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego” szczególne miejsce zajmuje plakat cyrkowy. W ramach niedzielnych warsztatów dla rodzin przeniesiemy nieco jego barw i magii na dziedziniec Zamku Lubelskiego!
Warsztaty cyrkowe to okazja do rozwoju poprzez zabawę już od najmłodszych lat. Zajęcia nastawione są na współpracę i dobrą zabawę pomiędzy dzieckiem i dorosłym. Dzięki różnym ćwiczeniom stymulujemy pracę obu półkul mózgowych, rozwijamy wytrwałość, cierpliwość i determinację. Zajęcia dla rodziców z dziećmi pokazują kreatywne zabawy, które można wykorzystać później w domu, a wpływają one pozytywnie na relacje z dzieckiem.

Prowadzenie:
Dominika Knap – animatorka kultury, pedagożka cyrku, koordynatorka dostępności. Absolwentka Animacja kultury UMCS oraz Filologii polskiego języka migowego na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje ze społecznościami lokalnymi i grupami o różnych potrzebach, organizując projekty i prowadząc warsztaty. Najwięcej działa metodami pedagogiki cyrku. W cyrku jej ulubionymi dziedzinami jest żonglerka wieloosobowa oraz hula hoop. Współzałożycielka i członkini lubelskiej Fundacji Inside Out oraz Fundacji Sieć Pedagogiki Cyrku, działa również w Polskim Forum Młodego Cyrku. W wolnym czasie miłośniczka jazdy na rowerze, górskich wędrówek, książek i dobrego jedzenia.

Terminy:
20 sierpnia 2023, godz. 12.00-13:30

Uwaga! W warsztatach uczestniczą dzieci wraz z opiekunami. Należy wykupić osobny bilet dla dziecka oraz dla opiekuna.

Koszt: 10 zł/osobę
Liczba miejsc ograniczona! Bilety do kupienia na stronie www.bilety.mnwl.pl

Zbiórka uczestników w holu głównym muzeum.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp