5 maja 2023
Archiwum wydarzeń

Promocja publikacji “Między obrazem a dźwiękiem. Notatnik wenecki i inne eseje”

Prawnik, społecznik, meloman, miłośnik i kolekcjoner sztuki, zwiedza europejskie miasta i pisze z tych podróży relacje dowodzące erudycji sięgającej regionów bardzo odległych od jego prawniczego zawodu, pełne rozbudowanych dygresji o charakterze historycznym, politycznym, światopoglądowym, a nawet rodzinnym. Jego opowieści o zwiedzanych miastach, ich topografii, wystawach sztuki czy usłyszanych utworach zamieniają się w rozprawki na nurtujące autora tematy. Znajdziemy tu też komentarze odsłaniające kontekst oglądanych, przeczytanych czy wysłuchanych dzieł, który pozwala zobaczyć je na szerszym historycznym kulturowym, a często tez politycznym tle.

Tak o najnowszej publikacji Piotra Sendeckiego “Między obrazem a dźwiękiem. Notatnik wenecki i inne eseje” pisze Anda Rottenberg

Zapraszamy na promocję książki:
12 maja (piątek), godz. 17.30
Zamek Lubelski, Galeria Malarstwa Polskiego XIX–XX wieku.

Piotr Sendecki – ur. 1958 w Lublinie, z zawodu adwokat, specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, medycznym, handlowym i karnym. Publikuje artykuły prawnicze: naukowe, publicystyczne, historyczne i biograficzne. Jako eseista w dziedzinie kultury debiutował w „Akcencie” (2016 nr 2), publikuje też w magazynie „Wszystko Co Najważniejsze”, głównie eseje poświęcone sztukom pięknym.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp