26-08-2023 - 26-08-2023
Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej

Sentymentalny spacer po ulicach dawnego Wilna

Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie oraz Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie we współpracy z Polskim Teatrem Studio z Wilna zaprasza na Sentymentalny spacer po ulicach dawnego Wilna!

 

W programie:
14.00 – projekcja filmu dokumentalnego „Lila Kiejzik – portret” oraz spotkanie z aktorami Polskiego Teatru Studio z Wilna, Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, plac Litewski 3, Lublin, wstęp wolny
19.00 – Spektakl muzyczny “Na Wileńskiej ulicy” Polskiego Teatru Studio z Wilna w reżyserii Lilii Kiejzik, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 17, Lublin,

Bilety na spektakl: www.teatrosterwy.pl
Cena biletu: 15 zł

Tym wydarzeniem pragniemy podkreślić wkład i zaangażowanie teatru polskiego w Wilnie w budowanie polskiej tożsamości i kultury oraz związek naszego teatru z ze stolicą Litwy. To właśnie w Wilnie narodziła się sława aktorska młodego Juliusza Osterwy i tutaj przez cztery sezony działała Reduta. Kresowe miasto i jego mieszkańcy oczarowały aktora, który po utracie siedziby teatru w Warszawie postanowił przenieść go do Wilna.
Jarosław Cymerman, Zastępca Dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego obwołał Wilno „stolicą polskiego teatru poza Macierzą”.

 

Plakat spektaklu Spacer po Wilnie

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp