11 marca 2022
Archiwum wydarzeń

Spotkanie z Marisą de Lempicką

Zapraszamy na spotkanie z Marisą de Lempicką, prawnuczką Tamary Łempickiej, towarzyszące wystawie “Tamara Łempicka – Kobieta w podróży”.

 

Marisa de Lempicka zarządza fundacją Tamara de Łempicka Estate, która dysponuje prawami autorskimi, a także prawami do pamiątek i archiwów rodzinnych po Tamarze Łempickiej. Jest zaangażowana w powstawanie poświęconych artystce książek, wystaw i filmów. Udziela licencji na produkty, takie jak: okładki i obwoluty, wysokiej klasy ceramika czy reprodukcje obrazów w limitowanych wydawnictwach.

19 marca 2022 (sobota), godz. 11.00, Zamek Lubelski

Bilety upoważniające do udziału w spotkaniu dostępne w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie oraz online na stronie: www.bilety.mnwl.pl


Wystawa „Tamara Łempicka – kobieta w podróży” jest zaproszeniem do świata lat 20. i 30. XX wieku, czyli do niezwykłej epoki podporządkowanej nowemu stylowi, jakim było art déco. Dzieła artystki nierozerwalnie związane z jej życiem, prezentowane w otoczeniu przedmiotów codziennego użytku – mebli, wyrobów rzemiosła artystycznego, strojów oraz maszyn – mają przybliżyć Państwu niezwykłe życie Tamary Łempickiej, jednej z największych artystek XX wieku.

„Tamara Łempicka – kobieta w podróży”

Zamek Lubelski, 18 marca – 14 sierpnia 2022.

Wystawa jest organizowana przez Muzeum Narodowe w Lublinie i Villę la Fleur we współpracy z Tamara de Lempicka Estate.

Kurator główny Muzeum Narodowego w Lublinie: Łukasz Wiącek.

Zespół Muzeum Narodowego w Lublinie: Aleksandra Blonka-Drzażdżewska, Andrzej Frejlich, Małgorzata Kozieł, Marcin Lachowski, Magdalena Norkowska.

Kurator główny Villa la Fleur: Artur Winiarski.

Zespół Villa la Fleur: Maria Muszkowska.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Fundusze Europejskie - Logotyp
Rzeczpospolita Polska - Logotyp
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Logotyp
Unia Europejska - Logotyp